میدان یکم شهران - تقاطع بشناسان - پلاک 43 ساختمان رویال واحد 18

تهران

جزئیات مقاله

1401-02-30

فیشال چیست ؟

 اگرچه دستیابی به پوست سالم در خانه امکان پذیر است، اما بسیاری از افراد در صورت نیاز به کمک اضافی به متخصصان مراقبت از پوست مراجعه می کنند. و یکی از درمان هایی که اغلب به آن روی می آورند، درمان اساسی صورت است.

اما به هر حال فیشال چیست؟ این درمان واقعاً می تواند برای پوست مفید باشد، به خصوص درمان  که با هر صورت متناسب با نوع پوست فرد است.

درمان اساسی صورت یک درمان پوستی است که منافذ پوست را پاکسازی می کند، سلول های مرده پوست را لایه برداری می کند و مشکلات رایج پوست را با یک ماسک سفارشی درمان می کند. این فرآیند چند مرحله‌ای برای جوان‌سازی و تغذیه صورت انجام می‌شود و باعث می‌شود پوست سالم‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. 

چه اتفاقی در یک فیشال می افتد ؟ 

هر صورت با یک مشاوره شروع می شود که به متخصص زیبایی کمک می کند تا محصولات مناسب را برای نوع پوست و نگرانی های شما تعیین کند. پس از مشخص شدن آن، بخش آرامش آغاز می شود!

بیشتر فیشال‌های اولیه شامل نسخه‌ای از پنج مرحله زیر است:

1. پاکسازی : 

زیبایی‌شناسان یک پاک‌کننده را روی صورت، گردن و دکلته ماساژ می‌دهند تا هر گونه اثری از آرایش و آلودگی پاک شود. با استفاده از آب گرم همراه با اسفنج صورت، پارچه یا پد پنبه ای، پاک کننده را پاک می کنند، صورت ها را خشک می کنند و پوست را ارزیابی می کنند. این مرحله به آنها کمک می کند تا مشخص کنند که چه نوع ماسک سفارشی را بعدا اعمال خواهند کرد.

2. لایه برداری : 

بسته به نوع پوست که از آن بازدید می کنید، متخصص زیبایی ممکن است سلول های مرده پوست را با کرم لایه بردار یا اسکراب پاک کند و یا با اسید میوه مناسب ضخامت پوست منافذ را باز کند.

3. خارج کردن جوشهای سرسیاه - سرسفید : 

این فرآیند برای پاک کردن منافذ فردی که با چربی اضافی یا سلول‌های مرده پوست مسدود شده‌اند، انجام می‌شود که می‌تواند باعث ایجاد جوش‌های سرسیاه و آکنه شود. زیبایی‌شناسان استخراج را با دست یا با ابزار فلزی مخصوص انجام می‌دهند.

4. ماساژ صورت : 

معمولاً شامل ماساژ صورت - و اغلب قسمت بالایی بدن نیز می شود - که ممکن است برای بهبود تخلیه لنفاوی استفاده شود.

5. ماسک : 

سپس زیبایی شناسان از یک ماسک سفارشی استفاده می کنند، شاید یک ماسک بر پایه خاک رس برای درمان چربی یا یک ماسک آبرسان برای مبارزه با خشکی انجام میشود . 


پایان کار صورت با یک سرم یا کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب به پایان می رسد.

انجام یک فیشال چقدر طول می کشد؟


اکثر فیشال های اولیه 60 دقیقه زمان می برد . 

هزینه صورت چقدر است؟


مانند بسیاری از خدمات زیبایی قیمت های صورت بر اساس درمان های خاص مورد استفاده است. برای مثال، صورت شامل میکرودرم ابریژن یا لایه‌برداری شیمیایی خاص، بیشتر از یک صورت معمولی است که معمولاً حدود 200 هزار تومان شروع می شود . 

مزایای فیشال صورت چیست؟


فیشال پوست را عمیقا تمیز می کند وبه درمان  برخی مشکلات پوستی مانند انواع آکنه (جوش ) ، لکه های پوستی یا پوستهای حساس یا خشکی پوست کمک کند. درمان‌ها پوست ها را درخشان می‌کنند و معمولاً بسیار آرامش‌بخش هستند، زیرا شامل یک جزء ماساژ هستند.